Vse fotografije si lahko ogledate na povezavi: Fotogalerija

FINALE

Fakulteta za elektrotehniko :  Fakulteta za šport = 0:2 (27:29, 11:25)
Datum: 31.5.2023
Komentar tekme: Zaradi poškodb na strani FE so v tekmo kot favoriti vstopili študenti Fakultete za šport. To se v prvem nizu ni poznalo, saj so se igralci Fakultete za elektrotehniko izjemno borili za vsako točko in difovcem niso pustili, da bi se rezultatsko odlepili od njih. Končnica je bila izjemno izenačena in obe ekipi sta imeli priložnosti, da jo obrneta v svojo korist. Prvi je to uspelo ekipi FŠ, ki je niz dobila šele v podaljšku z 29:27. V drugem nizu je na strani FE, po izjemnem boju v prvem, žal nekoliko popustila koncentracija in igralci FŠ so to s pridom izkoristili. Zmagali so kar s štirinajstimi točkami razlike in osvojili naslov prvakov UOL 2022/2023. Pokal za najkoristnejšega igralca je šel v roke Maja Nanuta, študenta Fakultete za šport.

TEKMA ZA 3. MESTO

Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo : Ekonomska fakulteta = 1:2 (21:25, 27:25, 11:15)
Komentar tekme: Lanski prvaki z EF so se tokrat s FGG borili za tretje mesto. V prvem nizu je kazalo, da ga bodo ekonomisti dosegli brez večjih težav, saj so vodili večino niza. V drugem nizu so študenti FGG pokazali izjemno borbenost, ki jih je krasila že celotno sezono in se vrnili po manjšem zaostanku. V končnici niza so najprej izenačili in nato še zmagali na razliko s 27:25. Tudi tretji niz je bil zanimiv, a nekoliko več so pokazali študenti EF, ki so si priborili bronaste medalje.

POLFINALE

Fakulteta za šport : Ekonomska fakulteta = 2:0 (28:26, 27:25)
Datum: 17.5.2023
Komentar tekme: Derbi med lanskimi finalisti je tokrat potekal že v polfinalu. Pričakovano je bila tekma kvalitetna in napeta. V prvem nizu so si prvi nekaj točk razlike priigrali ekonomisti, a so jih difovci ujeli in v končnico niza vstopili s tremi točkami razlike. Študenti EF se niso predali in tekmo izenačili na 23. točki. Priborili so si tudi zaključno žogo, a je niso izkoristili. To so, z nekaj sreče, uspeli storiti igralci FŠ, ki so tako povedli z 1:0. V drugem nizu smo videli podoben scenarij. Študenti FŠ so pri 20:14 vodili že s šestimi točkami razlike, a so se ekonomisti z dobrim serviranjem Mejala vrnili in povedli s 23:22. V končnici smo gledali borbo za vsako točko, nekoliko bolj uspešni so bili ponovno igralci Fakultete za šport, ki so se tako z 2:0 uvrstili v finale.

Fakulteta za elektrotehniko : Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo = 2:0 (25:22, 25:19)
Komentar tekme: Žal sta bili obe ekipi v najpomembnejši tekmi sezone nekoliko oslabljeni zaradi poškodb. Pri FE je manjkal en, pri FGG pa kar dva igralca prve postave. Manjko se je očitno nekoliko bolj poznal ekipi FGG. Fantje so se borili po najboljših močeh, a so bili nasprotniki z FE malenkost premočni. Prvi niz je bil tesen, končal se je s tremi točkami razlike v korist FE, v drugem je prednost ob koncu narasla na šest točk v korist zmagovalcev. Elektrotehniki bodo tako igrali v finalu, gradbeniki pa se bodo borili za tretje mesto.

ČETRTFINALE

Biotehniška fakulteta : Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo = 0:2 (23:25, 16:25)
Datum: 10.5.2023
Komentar tekme: V tekmi, v kateri smo bili žal priča tudi poškodbi kolena enega od igralcev, so bili v prvem nizu nekoliko boljši študenti FGG, saj so ga dobili z dvema točkama razlike - 25:23. V drugem nizu so gradbeniki še nekoliko bolj stopili na plin in zmagali so z 2:0. Biotehniška fakulteta se po odlično odigranem ligaškem delu tekmovanja poslavlja.

Fakulteta za elektrotehniko : Fakulteta za matematiko in fiziko = 2:1 (27:29, 25:22, 17:15)
Komentar tekme: Najbolj dramatična četrtfinala je bila tekma med FE in FMF. Na papirju so bili favoriti študenti Fakultete za elektrotehniko, ki v ligaškem delu niso doživeli poraza, igralci Fakultete za matematiko in fiziko pa so zasedli tretje mesto v skupini. Že prvi niz je postregel z izjemno borbenim nastopom s strani FMF, niz so dobili v podaljšku z 29:27. V drugem nizu so se elektrotehniki nekoliko zbrali in izenačili na 1:1. V tretjem nizu so pri 11:6 študenti FMF vodili že s petimi točkami naskoka, a se FE ni predala. V končnici niza so najprej izenačili, po nekaj preobratih nato dobili niz s 17:15 in se s težavo uvrstili v polfinale.

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo = 2:0 (25:22, 25:22)
Datum: 3.5.2023
Komentar tekme: Ekonomisti, ki so bili favoriti pred tekmo, so imeli precej težav z borbenimi igralci FKKT. V prvem nizu so nekajkrat zaostali, a ga uspeli dobiti s 25:22. Videli smo tudi prvi rdeči karton letos, ki ga je prejel igralec EF. Vseeno so se študenti Ekonomske fakultete zbrali do te mere, da so tudi drugi niz dobili in se uvrstili v polfinale.

Fakulteta za šport : Fakulteta za strojništvo = 2:1 (22:25, 25:22, 15:13)
Komentar tekme: Derbi prvega dela četrtfinalnih tekem smo videli na tekmi med FS in FŠ. Ekipi, ki sta se v preteklosti pogosto srečevali v polfinalnih in finalnih dvobojih, sta se tokrat, zaradi porazov v ligaškem delu, srečali že v četrtfinalu. Obe ekipi sta prikazali kvalitetno odbojko, prvi niz so tesno dobili strojniki, v dugem so jim difovci vrnili z enako mero. V odločilnem nizu so odločale malenkosti, obe ekipi sta porabili vse minute odmora, ki so bile na voljo. Ob koncu so manj napak naredili študenti Fakultete za šport, ki so zmagali s 15:13 in bodo nevaren nasprotnik tudi v polfinalu.

7. FMF (najboljša tretjeuvrščena ekipa)

8. FKKT (druga najboljša tretjeuvrščena ekipa)

SKUPINA A

--

Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo : Fakulteta za matematiko in fiziko 2:1 (18:25, 27:25, 15:9)
Datum: 5.4.2023
Komentar tekme: V neposrednem dvoboju, ki je zmagovalcu zagotavljal napredovanje v četrtfinale so se pomerili študenti FGG in FMF. V sredini prvega niza so odlično zaigrali študenti FMF, ki so si priigrali prednost petih točk. To so nato uspešno obdržali in niz dobili s 25:18. V drugem nizu je potekal pravi boj za vsako točko. Ekipi sta se večkrat izmenjali v vodstvu, v končnico pa sta vstopili povsem poravnani. Igralci FMF so imeli pri 24:23 že zaključno žogo za zmago, a je niso izkoristili in s 27:25 so slavili igralci FGG. V tretjem nizu je koncentracija igralcev FMF nekoliko popustila in študenti FGG so slavili s tesnih 2:1.

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za računalništvo in informatiko = 2:0 (b.b.)
Komentar tekme: FRI je predala tekmo, s čimer je EF brez poraza zaključila ligaški del tekmovanja.

--

Fakulteta za matematiko in fiziko : Veterinarska  fakulteta = 2:0 (25:16, 25:19)
Datum: 1.3.2023
Komentar tekme: Igralci Fakultete za matematiko in fiziko so zmagali drugič in s tem ostajajo v borbi za napredovanje po skupinskem delu. Čeprav so igrali dobro so se na koncu igralci VF morali sprijazniti z tretjim zaporednim porazom in bodo verjetno končali na zadnjem mestu.

Ekonomska fakulteta: Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo = 2:0 (25:22, 25:13)
Komentar tekme: Igralci Ekonomske fakultete so prizadejali prvi poraz ekipi FGG v tem letu. Kljub temu, da so se odlično borili in bili v prvem nizu enakovreden nasprotnik, so v nadaljevanju morali priznati premoč ekonomistom, pri katerih igra veliko odličnih igralcev in se na koncu nadejajo uvrstitve med najboljše ekipe.

--

Ekonomska fakulteta: Veterinarska fakulteta = 2:0 (b.b.)
Datum: 25.1.2023
Komentar tekme: Igralci Veterinarske fakultete zaradi bolezni niso uspeli sestaviti popolne ekipe in so tekmo predali.

Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo : Fakulteta za računalništvo in informatiko = 2:0 (25:18, 25:21)
Komentar tekme: Prvi niz je potekal izenačeno do trinajste točke, nato so se uspeli igralci FGG odlepiti in niz dobiti s sedmimi točkami razlike. Tudi drugi niz se je pričel podobno, ekipi sta bili izenačeni, ponovno so študenti Fakultete za gradbeništvo in geodezijo dosegli nekaj zaporednih točk, s čimer so ustvarili razliko in tekmo po lepi predstavi dobili z 2:0.

--

Fakulteta za računalništvo in informatiko : Veterinarska fakulteta = 2:0 (25:10, 25:15)
Datum: 14.12.2022
Komentar tekme: Študentje FRI niso imeli težav z borbeno ekipo Veterinarske fakultete. Brez težav so tekmo dobili z 2:0.

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko = 2:1 (26:24, 24:26, 15:11)
Komentar tekme: Igralci Fakultete za matematiko in fiziko so prikazali odlično predstavo prvakom UOL zadnjih dveh sezon. Igra je potekala povsem izenačeno, prvi niz se je končal na razliko v korist EF. V prav tako izenačenem drugem nizu so v napeti končnici zmago izvlekli študenti FMF. Tudi tretji niz je bil tesen, izkušnje igralcev EF pa so ob koncu prevladale in slavili so s 15:11.

--

Fakulteta za računalništvo in informatiko : Fakulteta za matematiko in fiziko = 1:2 (21:25, 25:14, 15:17)
Datum: 9.11.2022
Komentar tekme: FMF je že v začetku pokazala, da bo težek nasprotnik za lani četrto uvrščeno ekipo FRI. Prvi niz so študenti FMF dobili, z enako mero pa so v drugem vrnili študenti FRI. V tretjem nizu je potekala povsem izenačena igra, v končnici so nekoliko več pokazali igralci Fakultete za matematiko in fiziko, slavili so tesno s 17:15.

Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo : Veterinarska fakulteta = 2:0 (25:13, 25:7)
Komentar tekme: Že lani močna ekipa Fakultete za gradbeništvo in geodezijo se je letos še nekoliko okrepila in v prvi tekmi proti Veterinarski fakulteti je dokazala, da se bo borila za najvišja mesta. Slavila je visoko, z 2:0.

Za več informacij o tekmovanju kliknite na SKUPINA A

SKUPINA B

--

Medicinska fakulteta : Pedagoška fakulteta = 2:0 (25:19, 25:22)
Datum: 26.4.2023
Komentar tekme: Ekipi, ki sta se borili za 4. mesto v skupini, sta pokazali zvrhano mero borbenosti in želje po zmagi. Ves čas so bili v majhni prednosti študenti MF, ki so to prednost tudi ohranili in tekmo dobili z 2:0 ter se zasluženo veselili prve zmage v sezoni. Tudi študenti PeF si zaslužijo pohvale za prikazano.

Fakulteta za šport : Fakulteta za farmacijo = 2:0 (25:20, 25:17)
Komentar tekme: Tekma je odločala o drugem mestu v skupini B in s tem o potniku v četrtfinale. V obeh nizih so več prikazali študenti Fakultete za šport, ki so si s zmago priigrali srečanje s študenti Fakultete za strojništvo v četrtfinalu. Farmacevtom je žal zmanjkala ena zmaga, s porazom so zaključili letošnjo tekmovalno sezono v UOL.

--

Fakulteta za šport : Medicinska fakulteta = 2:0 (25:23, 25:21)
Datum: 29.3.2023
Komentar tekme: Medicinci so se uspešno upirali favoriziranim študentom Fakultete za šport. Prvi niz se je končal z najmanjšo možno razliko dveh točk v korist FŠ, v drugem nizu je bila razlika med ekipama štiri dosežene točke.

Fakulteta za elektrotehniko: Pedagoška fakulteta = 2:0 (25:15, 25:14)
Komentar tekme: Študenti FE so brez poraza zaključili skupinski del tekmovanja, s čimer so si zagotovili najboljše izhodišče za končnico. Pedagogi ostajajo na repu razpredelnice, ponovno priložnost za točke bodo imeli proti Medicinski fakulteti.

--

Fakulteta za farmacijo : Medicinska fakulteta= 2:0 (25:21, 29:27)
Datum: 22.2.23
Komentar tekme: Izjemno napeta tekma med farmacevti in medicinci je postregla z začetnim vodstvom študentov MF. V sredini prvega niza so jih študenti FFA ujeli in jih nato prehiteli za zvodstvo z 1:0. Še bolj tesen je bil v obračun v drugem nizu. Obe ekipi sta si priigrali zaključne žoge za niz, prvi so jih v podaljšanem delu igre izkoristili igralci FFA, ki so tekmo tako dobili z 2:0.

Fakulteta za elektrotehniko : Fakulteta za šport = 2:0 (25:20, 25:20)
Komentar tekme: Fakulteta za elektrotehniko je sestavila izjemno kvalitetno ekipo, medtem ko je pri Fakulteti za šport manjkalo nekaj igralcev, kljub temu pa smo se lahko nadejali lepi predstavi. Ekipi sta igrali na visokem nivoju, FE je bila močnejša ob mreži, medtem ko so študenti FŠ dobro igrali v obrambi in niso puščali lahkih točk. Ob koncu se je pokazalo, da je bila ekipa FE na ta dan le nekoliko premočna, slavila je z dvakrat po 25:20.

--

Fakulteta za elektrotehniko : Fakulteta za farmacijo = 2:0 (25:8, 26:19)
Datum: 11.1.2023
Komentar tekme: Igralci Fakultete za elektrotehniko so v prvem nizu povsem nadigrali študente farmacije. Niz se je končal s kar 17 točkami razlike. V drugem nizu so se študenti FFA zbrali in nudili veliko boljši odpor. Vseeno je šla zmaga v roke FE, ki je tako trenutno na prvem mestu v skupini.

Fakulteta za šport : Pedagoška fakulteta = 2:0 (25:8, 25:11)
Komentar tekme: Lanski podprvaki s Fakultete za šport, so udarno začeli tudi letošnjo sezono. Študentom s Pedagoške fakultete je uspelo v dveh nizih osvojiti 19 točk, doživeli so svoj drugi poraz.

--

Fakulteta za farmacijo : Pedagoška fakulteta = 2:0 (25:15, 25:10)
Datum: 7.12.2022
Komentar tekme: Farmacevti so se pomerili z vedno borbenimi študenti Pedagoške fakultete. V prvem nizu so se pedagogi nekaj časa dobro držali, a ko so igralci Fakultete za farmacijo prestavili prestavo višje dvomov o zmagovalcu ni bilo.

Fakulteta za elektrotehniko : Medicinska fakulteta = 2:0 (25:23, 25:19)
Komentar tekme: V prvem nizu so v začetku nekaj bolje igrali študenti FE, ki so si priigrali 4 točke naskoka. Borbeni medicinci so se v samem zaključku niza povsem približali na 23:24, a žal v ključnem trenutku napravili napako, s katero so elektrotehniki osvojili prvi niz. Tudi v drugem nizu sta ekipi prikazali lepo predstavo, tokrat so igralci FE ostali zbrani in niz bolj mirno pripeljali do konca.