Vse fotografije si lahko ogledate na povezavi: Fotogalerija

FINALE

Fakulteta za družbene vede : Zdravstvena fakulteta = 2:0 (25:19, 29:27)
Datum: 31.5.2023
Komentar tekme: V finalu sta se srečali ekipi, ki sta se pomerili že v skupini A, kjer je ZF zasedla prvo, FDV pa drugo mesto. Obe ekipi sta se za finale še nekoliko okrepili in pričakovali smo kakovostno predstavo. V prvem nizu so si študentke FDV hitro priborile prednost. Te do konca niza niso izpustile, so pa igralke ZF dosegle nekaj zaporednih točk ob zaključku niza, s čimer so napovedale zanimiv drugi niz. Ta je bil res bolj izenačen, najprej je vodila FDV, nato je sledil preobrat in s štirimi točkami prednosti je povedla ZF. Na strani ZF se je razigrala Asja Šen, trener FDV je odreagiral z minuto odmora in menjavo. Igralke FDV so uspele pravočasno izenačiti in od 21:21 dalje smo gledali boj za vsako točko. Obe ekipi sta imeli več priložnosti, da bi niz zaključili v svojo korist, a to je ob koncu uspelo študentkam FDV, ki so se veselile zmage s tesnih 29:27. Nagrado za najkoristnejšo igralko si je prislužila študentka FDV Mia Živkovič.

TEKMA ZA 3. MESTO

Filozofska fakulteta : Fakulteta za šport = 2:0 (18:25, 25:23, 15:13)
Komentar tekme: V prvem nizu so, po izenačenem začetku, drugo polovico niza bolje odigrale študentke FŠ, ki so tako povedle z 1:0. V drugem nizu so bile večino časa v prednosti igralke FF, niz so dobile z minimalno razliko dveh točk. Tudi v tretjem nizu so bile difovke v zaostanku, a so se v končnici povsem približale. Vseeno so pri 14:13 študentke Filozofske fakultete uspešno zaključile napad in veselje ob osvojenem tretjem mestu se je lahko pričelo.

POLFINALE

Fakulteta za družbene vede : Fakulteta za šport 2:0 (25:17, 25:20)
Datum: 17.5.2023
Komentar tekme: Fakulteta za družbene vede je presenetljivo gledko odpravila lanske zmagovaleke UOL ekipo Fakultete za šport. V prvem nizu je bilo ob koncu kar 8 točk razlike v korist FDV. V drugem so difovke pokazale borbeno predstavo, a porazu z 2:0 se kljub temu niso mogle izogniti.

Filozofska fakulteta : Zdravstvena fakulteta = 1:2 (24:26, 27:25, 8:15)
Komentar tekme: Predstava študentk Filozofske in Zdravstvene fakultete je postregla z izjemno izenačeno igro. V prvem nizu so bile malenkost boljše študentke ZF, saj so niz dobile na razliko, s 26:24. Z enako mero so jim igralke FF vrnile v drugem nizu, ki se je končal s 27:25. Žal je izjemno izenačenost prekinila poškodba. V začetku zadnjega niza si je podajalka FF poškodovala gleženj in s tem je kakovost igre FF razumljivo nekoliko padla. Odločilni niz so dobile igralke ZF in se uvrstile v finale UOL.

ČETRTFINALE

Fakulteta za družbene vede : Ekonomska fakulteta 2:0 (25:15, 25:18)
Datum: 10.5.2023
Komentar tekme: Igralke Fakultete za družbene vede so presenetljivo gladko odpravile močno ekipo Ekonomske fakultete, ki v ligaškem delu tekmovanja ni doživela poraza. Študentke FDV, ki so zasedle drugo mesto v skupini A, so vodile skozi celotno srečanje in niza dobila z desetimi in sedmimi točkami razlike.

Filozofska fakulteta : Fakulteta za arhitekturo = 2:0 (25:15, 25:23)
Komentar tekme: V prvem nizu so študentke Filozofske fakultete prevladovale v napadu in niz brez večjih težav dobile. V drugem nizu so se borbene igralke Fakultete za arhitekturo bolje upirale, v igro FF pa se je prikradlo nekaj napak. Ob koncu so z najmanjšo mogočo razliko niz le dobile igralke FF in se uvrstile med štiri najboljše ekipe UOL 2022/2023.

Fakulteta za šport : Pedagoška fakulteta 2:0 (25:23, 25:17)
Datum: 3.5.2023
Komentar tekme: Prvi niz je bil po povratku PeF tesen, igralke Fakultete za šport so potrebovale tudi nekoliko sreče, da so ga ob koncu obrnile v svojo korist. V drugem nizu so bile difovke bolj suverene, tako da so se z 2:0 uvrstile v polfinale.

Medicinska fakulteta : Zdravstvena fakulteta= 0:2 (13:25, 17:25)
Komentar tekme: Študentke ZF so presenetljivo hitro odpravile nasprotnice z Medicinske fakultete. Slednje so se borile v obrambi, a niso našle recepta za močne napade s strani ZF. Prvi niz se je končal z dvanajstimi, drugi pa z osmimi točkami razlike za Zdravstveno fakulteto.

7. FŠ (najboljša tretjeuvrščena ekipa)

8. MF (druga najboljša tretjeuvrščena ekipa)

SKUPINA A

--

Zdravstvena fakulteta : Biotehniška fakulteta = 2:0 (25:9, 25:13)
Datum: 5.4.2023
Komentar tekme: Igralke Zdravstvene fakultete so brez težav premagale ekipo BF, s čimer so osvojile prvo mesto v skupini in si zagotovile nekoliko lažjega nasprotnika v četrtfinalu.

Fakulteta za družbene vede : Fakulteta za šport = 1:2 (25:14, 18:25, 12:15)
Komentar tekme: V prvem nizu so igralke FDV igrale skoraj brez napak in so bile na dobri poti, da ligaški del tekmovanja zaključijo brez poraza. V drugem nizu je kapetanka FŠ Manca Birk opravila nekaj menjav, ki so obrodile sadove in difovke so zaigrale veliko bolje. V igro FDV so se prikradle napake in FŠ je izenačila na 1:1. Z dobrim serviranjem in igro ob mreži, pri keteri je bila uspešna predvsem Kaja Gimpelj, so bile študentke FŠ tudi v odločilnem nizu korak pred nasprotnicami in tekmo so ob koncu dobile z 2:1. V krogu ekip s tremi zmagami in enim porazom so na prvem mestu pristale igralke ZF, na drugem FDV in tretjem FŠ.

--

Zdravstvena  fakulteta : Fakulteta za šport = 2:0 (25:9, 25:14)
Datum: 1.3.2023
Komentar tekme: Tekma je bila na zelo visokem nivoju. Pomerili sta se dve  ekipi, ki letos merita v sam vrh. Boljše so bile igralke zdravstvene fakultete, ki so letos prvič nastopile v najmočnejši zasedbi.

Biotehniška fakulteta : Fakulteta za socialno delo= 2:0 (25:6, 25:1)
Komentar tekme: Dekleta Biotehniške fakultete so tekmo vzele zelo resno in kljub visokem vodstvu niso popuščale niti malo. Tekmo so brez težav v rekordnem času 24. minut končale sebi v prid. Igralkam FSD so v dveh nizih prepustile le 7 točk.

--

Fakulteta za socialno delo : Fakulteta za šport = 0:2 (2:25, 6:25)
Datum: 25.1.2023
Komentar tekme: Fakulteta za šport je dobila še svojo drugo letošnjo tekmo in se utrdila prvem mestu v skupini A. Ekipa FSD je kljub visokemu porazu pokazala veliko želje in dobre volje.

Zdravstvena fakulteta : Fakulteta za družbene vede = 0:2 (12:25, 22:25)
Komentar tekme: V kvalitetni predstavi obeh ekip je prvi niz bolje začela ekipa FDV, ki si je hitro nabrala nekaj točk prednosti. Tudi v nadaljevanju se ZF ni uspela resno približati in prvi niz so dobile študentke Fakultete za družbene vede. V drugem nizu so študentke Zdravstvene fakultete odigrale bolje, predvsem so dobro servirale, s čimer so dolgo držale korak z nasprotnicami. Po izenačenju na 22 so zadnje 3 točke vseeno uspele dobiti igralke FDV in tekmo so dobile z 2:0.

--

Fakulteta za socialno delo : Fakulteta za družbene vede = 0:2 (b.b.)
Datum: 14.12.2022
Komentar tekme: Dekleta s FSD so na tekmo prišla samo s petimi igralkami in so tekmo predala.

Fakulteta za šport : Biotehniška fakulteta = 2:0 (25:20, 25:12)
Komentar tekme: Fakulteta za šport si je v začetku obeh nizov nabrala lepo prednost, ki jo je nato brez težav ohranjala. Prvi niz je FŠ dobila s petimi, drugi s kar trinjastimi točkami razlike.

--

Fakulteta za družbene vede : Biotehniška fakulteta =  2:1 (25:22, 22:25, 15:10)
Datum: 9.11.2022
Komentar tekme: Tudi v ženskem delu tekmovanja smo gledali zanimivo prvo tekmo. Prvi niz so, ob premoči v višini ob mreži, dobile predstavnice Fakultete za družbene vede. Z odličnim serviranjem v drugem nizu, so uspele igralke Biotehniške fakultete izenačiti. Tudi tretji niz je bil v začetku izenačen, a so v končnici nekaj več pokazala dekleta s FDV, ki so tekmo tako dobila z 2:1.

Zdravstvena fakulteta : Fakulteta za socialno delo = 2:0 (25:10, 25:4)
Komentar tekme: Po nekaj letih premora so tudi na Fakulteti za socialno delo uspeli sestaviti žensko odbojkarsko ekipo. Njihove nasprotnice z Zdravstvene fakultete se niso pustile presenetiti in so odigrale skoraj brez napak za gladko zmago z 2:0.

Za več informacij o tekmovanju kliknite na SKUPINA A

SKUPINA B

--

Pedagoška fakulteta : Naravoslovnotehniška fakulteta = 2:0 (b.b.)
Datum. 26.4.2023
Komentar tekme: NTF žal ni uspela zbrati dovolj velikega števila igralk.

Medicinska fakulteta : Fakulteta za arhitekturo = 0:2 (20:25, 23:25)
Komentar tekme: Medicinska fakulteta, ki do te tekme ni poznala poraza, je dobro odprla tekmo in si priigrala lepo prednost. To so z dobro predstavo študentke arhitekture izničile in prvi niz v končnici dobile s petimi točkami razlike. V drugem nizu je bil razplet podoben, s tem da so si medicinke priigrale še višjo prednost in s petimi točkami vodile še pri 20:15. V končnici so se ponovno izkazale študentke FA, ki so odigrale brez napak in tesno s 25:23 dobile tudi drugi niz.

--

Medicinska fakulteta :Pedagoška fakulteta = 2:1 (25:20, 18:25, 15:9)
Datum: 29.3.2023
Komentar tekme: Medicinska fakulteta se je z zmago proti PeF prebila na prvo mesto v skupini B. Vseeno bo za končno odločitev o najvišjih mestih potrebno počakati na zadnji krog, ko se medicinke pomerijo s FA, pedagoginje pa z NTF.

Naravoslovnotehniška fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko = 0:2 (11:25, 14:25)
Komentar tekme: Fakulteta za matematiko in fiziko je v četrtem poskusu končno prišla do prve zmage, s čimer se je odlepila od zadnjega mesta v skupini B. Tega zdaj zaseda NTF, ki ima priložnost do zmage priti v zadnjem krogu proti PeF.

--

Medicinska fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko = 2:1 (21:25, 25:11, 15:12)
Datum: 22.2.23
Komentar tekme: Medicinska fakulteta in Fakulteta za matematiko in fiziko sta pokazali lepo predstavo, polno preobratov. V prvem nizu so študentke FMF povedle in prednost uspele ohranjati do zaključka niza. V drugem nizu so igralke MF z izjemnim serviranjem povsem onemogočile svoje nasprotnice in izenačile na 1:1. V tretjem, najtesnejšem, nizu smo gledali izenačeno predstavo, v kateri so odločilne točke bolje odigrale študentke MF, ki so zmagale s tesnih 15:12.

Pedagoška fakulteta : Fakulteta za arhitekturo = 2:0 (25:23, 25:20)
Komentar tekme: Tudi Pedagoška fakulteta in Fakulteta za arhitekturo sta odigrali zelo kakovostno tekmo. V prvem nizu smo videli veliko menjav v vodstvu, ob koncu so nekoliko bolje odigrala dekleta s PeF, ki so niz dobila z najmanjšo mogočo razliko dveh točk. V drugem nizu so pedagoginje nekaj točk razlike uspele priigrati že v prvem delu niza. Kljub temu, da so se študentke FA uspele približati, so igralke PeF zmagale z 25:20.

--

Fakulteta za arhitekturo : Fakulteta za matematiko in fiziko = 2:0 (25:14, 25:16)
Datum: 11.1.2023
Komentar tekme: Fakulteta za arhitekturo je dosegla še svojo drugo zmago. Tudi tokrat so bila dekleta FA prepričljivo boljša od nasprotnic in so se utrdila na prvem mestu skupine B.

Medicinska fakulteta : Naravoslovnotehniška fakulteta = 2:0 (25:11, 25:16)
Komentar tekme: Ekipa Medicinske fakultete je odigrala svojo prvo letošnjo tekmo in dokazala, da imajo po lanskem drugem mestu ponovno močno ekipo, ki se bo borila za najvišja mesta.

--

Naravoslovnotehniška fakulteta : Fakulteta za arhitekturo = 0:2 (7:25, 10:25)
Datum: 7.12.2022
Komentar tekme: Pomerili sta se dve novi ekipi, ki lani nista nastopali v tekmovanju. Dekleta FA so prevladovala od prve do zadnje točke in brez težav osvojila svojo prvo letošnjo zmago.

Pedagoška fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko = 2:0 (25:18, 25:20)
Komentar tekme: PeF in FMF sta odigrali lepo tekmo, v kateri je nekoliko več pokazala pedagoška fakulteta. Dekleta s Fakultete za matematiko in fiziko so se borila za vsako točko, a jim je ob koncu nizov zmanjkalo nekaj znanja in sreče.