4. mesto: Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakukteta za upravo

5. mesto: Fakulteta za računalništvo in informatiko

RAZIGRAVANJE

FINALE

Medicinska fakulteta : Fakulteta za šport  36 : 40
Datum: 25.04.2022 ob 19:05
Komentar tekme: Dočakali smo tudi letošnji finale – v ženski konkurenci. Ekipi sta se srečali že v ligaškem delu tekmovanja, kjer so bile »medicinke« za malenkost boljši nasprotnik, vendar finale se vedno začenja z ničle. »Medicinke« so prvo četrtino dobile s 3 točkami razlike, »športnice« pa so do polčasa rezultat znižale na točko zaostanka. Tudi tretji del je potekal v izenačeni igri, tako da se je odločitev obetala v zadnji četrtini, v kateri pa so »športnice« imele danes več znanja in tudi športne sreče in v napeti končnici z nekaj odločilnimi koši prišle do naslova. Čestitke velja tudi študentkam z MF za odlično predstavo v finalu.
Strelke tekme:
Strelke za MF: Andolšek 13, Lapajne 12, Papič 7, Bujanović 4;
Strelke za FSP: Nikolič 11, Lavrič 10, Jamnik 7, Klobučar 6, Kračun 4 in Žalec 2;

TEKMA ZA TRETJE MESTO

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakukteta za upravo : Filozofska fakulteta 38 : 56
Datum: 25.04.2022 ob 16:05
Komentar tekme: Tekma vredna malega finala. Prvo četrtino so dobile »filozofinje« s tremi, polčas pa z desetimi točkami razlike v svojo korist. V drugem polčasu so študentke s FKKT/FU zaigrale na vse ali nič, vendar na koncu se je izkazalo, da je bila prednost »filozofinj« ob polčasu previsoka ovira za študentke s FKKT/FU. Tako so študentke s FF zasluženo prišle do bronastih medalj, študentkam s FKKT/FU pa gre čestitke za požrtvovalno igro in na koncu za osvojeno četrto mesto.
Strelke za FKKT/FU: Vrečer 18, Mrđa Podčedenšek 8, Pervanja 5, Čeh 3, Polajnar in Šafranko 2;
Strelke za FF: Belak 18,  Meserko 10, Melinc in Ronsin 9, Kaplja 5, Jazbinšek 3, Zupanc 2;

POLFINALE

Medicinska fakulteta : Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakulteta za upravo  51 : 39
Datum: 11.04.2022 ob 20:20
Komentar tekme: Tudi na drugi polfinalni tekmi v ženski konkurenci smo imeli izrazitega favorita - »medicinke«, ki so na igrišču nedvomno pokazale svojo kvaliteto. Istočasno moramo pohvaliti tudi študentke s FKKT/FU, ki so se v prvem polčasu zelo dobro upirale in na samem začetku tudi povedle. »Medicinke« so počasi stopnjevale tempo igre in si zagotovile visoko prednost, ki je znašala v tretjem delu tekme tudi preko 20 točk razlike. V zadnji četrtini srečanja so študentke s FKKT/FU z borbeno igro visoko razliko zmanjšale na končnih 12 točk zaostanka. Čestitke obema ekipama za lepo košarkarsko predstavo.
Strelke za MF: Lapajne 17, Mikić 16, Vesnaver in Andoljšek 6, Lakner 4, Papić 2;
Strelke za FKKT/FU: Pervanja 17, Vrečer 12, Tratnjek 5, Polajnar Vešligaj 3, Čeh 2;

Fakulteta za šport :  Filozofska fakulteta 75 : 41
Datum: 11.04.2022 ob 19:15
Komentar tekme: V prvem ženskem polfinalu so »športnice« hitro pokazale, da v letošnji tekmovalni sezoni nameravajo na sam vrh. Že na samem začetku so pokazale željo po doseganju košev in to tudi uspešno naredile. Izkazale so se s kombinatorno igro, ki je botrovala vrsto uspešnih protinapadov, uspešnih metov, prodorov in asistenc. Tako so tekmo zaključile pri 75 točkah. Pohvale gre tudi »filozofinjam« ki so se upirale po svojih najboljših močeh in si tudi zaslužijo borbo za končno tretje mesto.
Strelke za FSP: Pintar 22, Jamnik 12, Nikolič in Klobučar 11, Lavrič 9, Žalec in Mežnar 5;
Strelke za FF: Meserko 11, Kopač 8, Kaplja 7, Melinc in Ronsin 6, Belak 3;

REPESAŽ

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakulteta za upravo :  Fakulteta za računalništvo in informatiko 43 : 22
Datum: 28.03.2022 ob 20:20
Komentar tekme: Na samem začetku srečanja so »računalničarke« začele z uspešnim metom za 3 točke. To je bil tudi znak za trenerja študentk s FKKT/FU da morajo bolje zaigrati v obrambi, kar so tudi storile in skoraj zaklenile svoj koš, v  napadu pa so z uspešnimi zaključki višale razliko in na koncu tekmo končale z dokaj visoko razliko. Pohvala gre obema ekipama, študentkam s FKKT/FU za uvrstitev v polfinale, študentkam s FRI pa za premierno nastopanje v košarkarski ligi.

Datum: 21.03.2022 ob 19:15
Komentar tekme: »Športnice« so pred tekmo veljale za absolutne favoritinje, po drugi strani pa srečanje glede vrstnega reda ni odločalo o ničemer. S tem razlogom smo gledale zelo gledljivo tekmo - polno lepih potez, v kateri pa so bile pričakovano boljše študentke s FSP, ki so skozi celotno srečanje povečevale svojo prednost in na koncu zabeležile visoko zmago.
Streke za FSP: Nikolič 17, Mežnar 16, Klobučar in Pintar 14, Jamnik 12
Strelke za FRI: Kejžar 9, Koshtrevska 7, Pavlovska 5, Micić, Todorova in Nikoloska 4.

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakulteta za upravo : Filozofska fakulteta 33 : 38
Datum: 21.03.2022 ob 18:10
Komentar tekme: Tekma, ki je odločala o tretjem polfinalistu v ženski konkurenci. »Filozofinje« so začele udarno in prvo četrtino dobile z 10 točkami, polčas pa s 13 točkami razlike. V tretji četrtini so študentke s FKKT/FU prešle na consko obrambo in se tri minute do konca tretje četrtine približale na 7 točk zaostanka. V nadaljevanju je potekal boj za vsako žogo, študentke s FKKT/FU pa so se tri minute pred koncem srečanja približale na točko zaostanka. Tako je sledila napeta končnica, v kateri pa so bile študentke s FF bolj zbrane in si na koncu zasluženo priigrale vstopnico za polfinale letošnjega tekmovanja.
Strelke za FKKT/FU: Pervanja 18, Vrečer 7, Mrđa Podčedenšek 4, Čeh in Polajnar Vešligaj 2;
Strelke za FF: Melinc 12, Ronsin 7, Esih 5, Kopač 4, Belak in Zupanc 3, Jazbinšek in Kaplja 2;

4.KROG

Filozofska fakulteta : Medicinska fakulteta 44 : 57
Datum: 07.03.2022 ob 19:15
Komentar tekme: Na drugi tekmi večera smo gledali izenačeno srečanje v prvih treh četrtinah igre, v zadnji četrtini pa so študentke z MF izkoristile svojo individualno kvaliteto in na koncu slavile zanesljivo zmago. Čestitke gre tudi »filozofinjam«, ki so danes prikazale zelo kvalitetno igro.
Strelke za FF: Ronsin 11, Belak in Kopač 8, Kaplja 7, Esih in Melinc 4, Zupanc 2
Strelke za MF: Lapajne 17, Andolšek 15, Lakner 10, Mikić 7, Papić 4, Šarlah in Vesnaver 2.

Fakulteta za računalništvo in informatiko : Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakulteta za upravo 25 : 43
Datum: 07.03.2022 ob 18:10
Komentar tekme: Videli smo borbeno in hitro igro, vendar tudi z veliko napakami na obeh straneh. V prvih treh četrtinah tekme so si študentke s FKKT/FU priigrale visoko rezultatsko prednost 21-tih točk in tako praktično odločile današnje srečanje. Na koncu so študentke s FKKT/FU slavile zanesljivo zmago, ki je bila prva v letošnjem tekmovanju, študentkam s FRI pa čestitamo za borbeno igro.
Strelke za FRI: Micić 10, Kejžar 7, Nikoloska 6, Koshtrevska 2;
Strelke za FKKT/FU: Silić 15, Vrečer 14, Pervanja 10, Polajnar Vešligaj 4;

3.KROG

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakulteta za upravo : Fakulteta za šport  33 : 54
Datum: 21.02.2022 ob 21:25
Komentar tekme: Za konec večera zelo gledljiva košarkarska predstava. Skozi celotno srečanje smo videli prevlado študentk s FSP, ki so postopoma skozi celoten potek tekme povečevale svojo prednost in na koncu visoko zmagale. Pohvala gre tudi študentkam s FKKT/FU za kvalitetno igro.
Strelke za FKKT/FU: Mrđa Podčedenšek 16, Silić 7, Pervanja 4, Čeh, Polajnar Vešligaj in Tratnjek 2;
Strelke za FSP: Nikolič 18, Pintar 13, Lavrič 11, Žalec 5, Klobučar 4, Mežanar 3;

Medicinska fakulteta : Fakulteta za računalništvo in informatiko  78 : 35
Datum: 21.02.2022 ob 20:20
Komentar tekme: Videli smo pravo all-stars tekmo in pričakovano zmago študentk z MF. Te so že pred začetkom tekme veljale za absolutne favoritinje, kar so na igrišču tudi dokazale in zabeležile visoko zmago. Študentkam s FRI velja čestitke za borbeno igro.
Strelke za MF: Lapajne 17, Kodelja 13, Bujanović, Lakner in Papič 12, Andolšek in Vesnaver 6;
Strelke za FRI: Kejžar 12, Nikolovska 9, Micić 8, Koshtrevska 6;

2.KROG

Fakulteta za računalništvo in informatiko : Filozofska fakulteta  26 : 62
Datum: 17.01.2022 ob 19:15
Komentar tekme: Videli smo premierno tekmo študentk s FRI v SPALDING UKL. Pred tekmo so »filozofinje« veljale za favoritinje, kar se je na koncu tudi izkazalo. Skozi celotno srečanje so nadzorovale potek srečanja in iz minute v minuto povečevale svojo prednost in na koncu visoko zmagale. Pohvale velja »računalničarkam« za izredno borbenost in požrtvovalnost.
Strelke za FRI: Nikoloska in Kejžar 8, Micić 6, Maršič in Koshtrevska 2;
Strelke za FF: Zupanc 14, Meserko in Melinc 12, Ronsin 7, Belak 6, Kaplja 4, Jazbinšek 3, Esih in Hvala 2;

Fakulteta za šport : Medicinska fakulteta  50 : 52
Datum: 17.01.2022 ob 18:10
Komentar tekme: Če pogledamo postavi obeh ekip sta se srečali vsekakor favorizirani ekipi letošnjega tekmovanja. »Medicinke« so na začetku srečanja povedle, vendar »športnice« so se hitro zbrale in vzpostavile ravnotežje, tako da se prva četrtina končala s točko razlike v korist študentk z MF. Podobno zgodbo smo videli tudi v drugi četrtini – končala se je s točko prednosti v korist študentk s FSP. V drugem polčasu so »športnice« zaigrale hitreje, vendar so »medicinke«  igrale pametno in racionalno v napadu in po tretji četrtini vodile s 4 točkami razlike. V zadnji četrtini so študentke z MF stalno vzdrževale nekaj točk prednosti in na koncu slavile zasluženo zmago v derbiju.
Strelke za FSP: Pintar 25, Nikolič 10, Klubučar 7, Mežnar in Jamnik 4;
Strelke za MF: Lapajne 20, Andolšek 9, Vesnaver 6, Gošnjak, Škobalj in Mikić 4, Lakner 3, Šarlah 2;

1.KROG

Filozofska fakulteta : Fakulteta za šport  25 : 50
Datum: 03.01.2022 ob 18:10
Komentar tekme: Glede na sestavo obeh ekip so »športnice« veljale za favoritinje tega srečanja. V izenačeni igri se je končala prva četrtina – z rezultatom 8 : 8. V drugem delu so »športnice« začele igrati hitreje in ob polčasu povedle z 9 točkami razlike. V nadaljevanju so se »filozofinje« trudile na vso moč, da bi se zoperstavile svojim nasprotnicam, vendar študentke s FSP so se z moštveno igro razigrale tudi v napadu in na koncu visoko zmagale in zabeležile prvo letošnjo zmago.
Strelke za FF: Melinc 8, Kopač 6, Esih 4, Ronsin in Jazbinšek 3, Kaplja 1;
Strelke za FSP: Pintar 12, Kračun 9, Mežnar 8, Jamnik in Lavrič 6, Nikolič 5, Klobučar 4;

Datum: 13.12.2021 ob 21:25
Komentar tekme: »Medicinke« in študentke s FKKT/FU so prvo tekmo ženskega dela tekmovanja otvorile z borbeno igro v obrambi. Po izenačenem začetku srečanja so »medicinke« prešle v vodstvo in ob polčasu vodile za 7 točk. V nadaljevanju so prednost še povečale in se zasluženo veselile zmage z rezultatom 38:19.
Strelke za MF: Lapajne 17, Kodelja 9, Vesnaver 8, Mikić 4;
Strelke za FKKT/FU: Mrđa Podčedenšek, Silić, Pervanja in Tratnjek 4, Polajnar 3;

Lestvica v skupini (ženske): Medicinska fakulteta 8, Fakulteta za šport 7, Filozofska fakulteta 6, Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo/Fakulteta za upravo 5, Fakulteta za računalništvo in informatiko 4.

Za več informacij o tekmovanju kliknite na ENOTNA SKUPINA (ŽENSKE)