UOL Rezultati ŽENSKE 2023/24

ČETRTFINALE (ŽENSKE)

Zdravstvena fakulteta : Fakulteta za arhitekturo = 2:0 (b.b.)
Datum: 07.05.2024
Komentar tekme: Ekipa FA žal ni uspela zbrati dovolj igralk za nastop v četrtfinalni tekmi.

Fakulteta za šport : Ekonomska fakulteta = 1:2 (23:25, 25:16, 12:15)
Komentar tekme: Po izpadu prvouvrščene ekipe iz skupine A, FDV, je podobno usodo doživela tudi prvouvrščena ekipa iz skupine C, ekipa FŠ. Prvi niz je potekal izjemno izenačeno, z najmanjšo mogočo razliko dveh točk ga je dobila Ekonomska fakulteta. V drugem nizu je sledil odgovor Fakultete za šport, ki si je priigrala visoko razliko in niz dobila kar s 25:16. Tretji niz je bil ponovno izenačen, a so dekleta z EF dokazala, da so v tesnih končnicah izjemno uspešna in tekmo dobila z 2:1.

Filozofska fakulteta : Pedagoška fakulteta = 2:0 (25:16, 25:18)
Datum: 24.04.2024
Komentar tekme: Drugouvrščena ekipa iz skupine B, Pedagoška fakulteta, se je pomerila z drugouvrščeno ekipo skupine C, Filozofsko fakulteto. Od samega začetka so nekoliko bolje igrale predstavnice FF in si vztrajno nabirale prednost. Prvi niz se je končal s 25:16 v njihovo korist. V drugem se je zgodba ponovila, kljub temu da je PeF dosegla dve točki več kot v prvem, resnih možnosti za preobrat ni bilo.

Fakulteta za družbene vede : Medicinska fakulteta = 1:2 (24:26, 25:19, 10:15)
Komentar tekme: Ekipi FDV in MF sta se srečali že drugič letos, saj sta obe nastopali v skupini A, kjer je FDV dosegla prvo, MF pa tretje mesto. V prvi tekmi je z 2:0 slavila Fakulteta za družbene vede, a tokrat so dekleta z Medicinske fakultete že v prvem nizu dokazala, da niso prišla z belo zastavo. V tesnem nizu so slavila s 26:24 in povedla z 1:0. V drugem nizu so FDV-jevke pokazale igro, ki jih je krasila vso sezono in izid, z zmago s 25:19, izenačile na 1:1. Odločal je tie-break, v katerem so več stabilnosti pokazale medicinke in iz nadaljnjega tekmovanja izločile lanske prvakinje in prve favoritinje tudi v letošnji sezoni, igralke FDV.

Razporeditev tretje uvrščenih ekip po posameznih skupinah.
(Napredujeta prvi dve. Štejejo tekme proti prvim trem nasprotnikom, saj so v nekaterih skupinah samo po 4 ekipe):

03.04.2024

Zdravstvena fakulteta : Fakulteta za socialno delo = 2:0 (25:5, 25:10)
Komentar tekme: ZF je na tekmo prišla z nekoliko okrnjeno ekipo, a kljub temu niso imele težav z doseganjem točk proti borbeni ekipi Fakultete za socialno delo.

26.03.2024

Medicinska fakulteta : Biotehniška fakulteta = 2:0 (25:18, 25:16)
Komentar tekme: Gledali smo lepo odbojko, obe ekipi sta uspešno zaključevali napade in dobro servirali. V obeh nizih je nekoliko več pokazala Medicinska fakulteta, ki se je z zmago utrdila na tretjem mestu in čaka na razplet v ostalih skupinah.

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za družbene vede = 1:2 (25:17, 22:25, 12:15)
Komentar tekme: Odlična tekma, ki je odločala o prvem mestu v skupini. Ekonomistke so v prvem nizu z odlično igro kar nekoliko presenetile lanske prvakinje s FDV in slavile z visokih 25:17. V drugem nizu so študentke FDV vzpostavile ravnotežje in niz dobile s tremi točkami razlike. Tudi v tretjem  nizu smo gledali izenačen boj, ob koncu so je z 2:1 zmagala ekipa FDV, ki je s tem osvojila prvo mesto in najboljše izhodišče za izločilne boje.

12.03.2024

Medicinska fakulteta : Fakulteta za družbene vede = 0:2 (18:25, 21:25)
Komentar tekme: Videli smo izjemno kvalitetno predstavo dveh močnih ekip. V prvem nizu so s sedmimi točkami razlike slavile igralke FDV. Medicinke so nato v drugem nizu zaigrale še bolj borbeno, se bile nekajkrat nevarno blizu, a ob koncu so vseeno z 2:0 zmagale študentke Fakultete za družbene vede.

Biotehniška fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko/Fakulteta za računalništvo = 2:0 (25:11, 25:19)
Komentar tekme: Združena ekipa FMF/FRI v prvem nizu ni bila kos nasprotnicam z BF. V drugem so zaigrale bolje in igra je bila bolj enakovredna, vseeno so študentke Biotehniške fakultete slavile s šestimi točkami razlike in tekmo dobile z 2:0.

20.02.2024

Fakulteta za družbene vede : Fakulteta računalništvo in informatiko/Fakulteta za matematiko in fiziko  = 2:0 (25:8, 25:5)
Komentar tekme: Lanske prvakinje, študentke FDV niso pustile niti najmanjših možnosti združeni ekipi FRI in FMF. Zmagale so s skupno razliko kar 37 točk.

Ekonomska fakulteta : Medicinska fakulteta = 2:1 (22:25, 27:25, 15:11)
Komentar tekme: V tesni tekmi so v prvem nizu nekoliko bolje odigrale študentke MF in ga dobile s 25:22. Tudi v drugem nizu so medicinke igrale dobro in kazalo je na zmago z 2:0. A borbene ekonomistke so v končnici niza izid najprej izenačile, nato pa zmagale z minimalno razliko 27:25. Odločal je tako tretji niz, ki je bil, kot celotno srečanje, ponovno precej izenačen, a na koncu so se bolj izkazale študentke Ekonomske fakultete, ki so si z zmago povečale možnosti za napredovanje v izločilne boje.

09.01.2024

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko/Fakulteta za računalništvo in informatiko =  2:0 (25:19, 25:14)
Komentar tekme: Začetek prvega niza je bil izenačen, pri 17:13 so prvo prednost nabrala dekleta združene ekipe FMF/FRI. Temu je sledil delni izid 10:0 za ekipo EF, ki je dobila prvi niz in nato z dobro igro nadaljevala tudi v drugem. Z zmago z 2:0 so študentke EF zasedle trenutno prvo mesto v skupini.

Fakulteta za družbene vede : Biotehniška fakulteta = 2:0 (25:21, 25:16)
Komentar tekme: Lanske prvakinje s FDV so se že v prvi tekmi pomerile zahtevnimi nasprotnicami z Biotehniške fakultete. Gledali smo zelo kakovostno predstavo v kateri so v končnicah nizov bolje odigrale študentke Fakultete za družbene vede, ki so tako dosegle prvo letošnjo zmago.

14.11.2023

Ekonomska fakulteta : Biotehniška fakulteta =  2:0 (25:11, 25:9)
Komentar tekme: V prvi tekmi ženskega dela UOL so se pomerile predstavnice Ekonomske in Biotehniške fakultete. Prepričljivo zmago so dosegle ekonomistke, ki so študentkam BF pustile vsega 20 doseženih točk v dveh nizih.

Medicinska fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko/Fakulteta za računalništvo in informatiko = 2:0 (25:12, 25:21)
Komentar tekme: Zaradi majhnega števila deklet na FMF in FRI, se je vodstvo UOL odločilo, da omenjenima fakultetama dovoli nastop združene ekipe. V prvem nizu se je dekletom FMF/FRI poznala neuigranost, a že v drugem nizu so se bolje upirala močni ekipi Medicinske fakultete. Izid je bil izenačen vse do dvajsete točke. Takrat so študentke MF nekoliko stopile na plin in tudi drugi niz odločile v svojo korist za zmago z 2:0.

Za več informacij o tekmovanju kliknite na SKUPINA A

SKUPINA B

09.04.2024

Fakulteta za socialno delo : Pedagoška fakulteta = 0:2 (11:25, 16:25)
Komentar tekme: V prvem nizu so si favorizirana dekleta s Pedagoške fakultete kmalu nabrala visoko prednost in niz brez težav dobila. Povsem drugačen je bil začetek drugega niza, ko so z odličnim serviranjem borbena dekleta s FSD povedla kar s 7:1. Sčasoma so pedagoginje vseeno vzpostavile ravnotežje in nato tudi povedle. Tekmo je PeF tako dobila z 2:0, a FSD je v svoji zadnji letošnji tekmi zagotovo pokazala svojo najboljšo predstavo, tako da sta bili ob koncu lahko zadovoljni obe ekipi.

20.03.2024

Zdravstvena fakulteta : Fakulteta za arhitekturo = 2:1 (23:25, 25:10, 15:6)
Komentar tekme: Tekma med močnima ekipama v skupini B se je pričela izenačeno. V tesni končnici prvega niza so se bolje znašle študentke FA, ki so niz dobile z dvema točkama razlike. Po izgubljenem prvem nizu so igralke ZF zaigrale kot prerojene in, tako v drugem, kot v odločilnem tretjem nizu, nasprotnicam niso pustile blizu. Z zmago z 2:1 so si praktično že zagotovile prvo mesto v skupini.