Najkoristnejši igralec: Enej Rutar (Ekonomska fakulteta)

MVP Enej Rutar

FINALE

Fakulteta za šport : Ekonomska fakulteta = 0:2 (28:30, 22:25)
Datum: 24.05.2022
Komentar tekme: Zadnja in najbolj razburljiva tekma finalnega turnirja je potekala med predstavniki Fakultete za šport in Ekonomske fakultete. Od začetka smo gledali kvalitetno predstavo na obeh straneh, pri kateri sta v napadu najbolj izstopala Nanut pri FŠ in Sešek pri EF. Pri rezultatu 23:22 so igralci FŠ že mislili, da so dosegli točko za 24:22, a je sodnik odločil v korist EF in sledilo je izenačenje na 23 in izključitev enega od difovcev zaradi ugovarjanja. V nadaljevanju si dolgo nobena od ekip ni uspela priboriti dveh točk prednosti, pri rezultatu 28:29 pa so si ekonomisti uspeli priboriti točko in povedli so z 1:0. Tudi drugi niz je bil dolgo povsem izenačen, živci so bili napeti na obeh straneh, skupaj smo v finalu videli en rumen in dva rdeča kartona, kar za UOL ni običajno. Ekonomisti so v končnico vstopili s prednostjo, v tem delu igre je dobro igral kapetan Jurij Žavbi. Difovci so uspeli 2 zaključni žogi, po 24:20 za EF, ubraniti, tretjo pa so študenti EF pretvorili v točko in slavje se je lahko začelo.

TEKMA ZA 3. MESTO

Fakulteta za strojništvo : Fakulteta za računalništvo in informatiko = 2:0 (25:12, 25:21)
Komentar tekme: Strojniki so v prvem nizu odigrali z malo napakami in študenti FRI niso imeli večjih možnosti za uspeh. V drugem nizu je FRI igrala bolje, a so bili študenti FS ponovno nekoliko boljši, z rezultatom 2:0 so si priborili končno tretje mesto v letošnji UOL.

POLFINALE

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za strojništvo = 2:0 (25:20, 25:17)
Datum: 11.05.2022
Komentar tekme: Ekonomisti, prvouvrščeni v skupini A in zadnji prvaki UOL, so v polfinalu pokazali, da jih bo tudi letos težko ustaviti na pohodu do prvega mesta. V obeh nizih so si hitro nabrali prednost in nato uspešno kontrolirali rezultat, kljub nekaj poskusom strojnikov, da bi se z dobrim serviranjem približali. Na koncu so študenti EF niza dobili s petimi in osmimi točkami prednosti, dvomov o prvem finalistu pri moških tako ni bilo. V finalu se bodo zmagovalci pomerili z boljšim z dvoboja Fakultete za šport in Fakultete za računalništvo in informatiko.

Fakulteta za šport : Fakulteta za računalništvo in informatiko = 2:0 (26:24, 25:10)
Datum: 18.05.2022
Komentar tekme: V prvem nizu smo videli izjemno izenačen boj. Po začetnem vodstvu FŠ so študenti FRI izenačili in difovci so si šele v tesni končnici priborili zmago s 26:24. Izgubljen prvi niz je očitno pustil posledice pri študentih računalništva in informatike, saj se v drugem nizu niso več uspeli enakovredno kosati z nasprotniki. Fakulteta za šport se je z zmago uvrstila v finale, kjer se bo pomerila z Ekonomsko fakulteto. Fakulteta za računalništvo in informatiko si bo tretje mesto poskušala priboriti na dvoboju s Fakulteto za strojništvo.

SKUPINA A

--

Fakulteta za računalništvo in informatiko : Filozofska fakulteta = 2:0 (b.b.)
Datum: 13.4.2022
Komentar tekme: Ekipa FF žal ni uspela nabrati šestih igralcev za tekmo, s čimer so študentom FRI omogočili drugo mesto v skupini in uvrstitev v polfinale.

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo : Ekonomska fakulteta = 0:2 (14:25, 19:25)
Komentar tekme: Ekonomisti so prvič letos nastopili v skoraj popolni postavi, kar se je odrazilo tudi na igri. Proti Fakulteti za kemijo in kemijsko tehnologijo so dosegli odločilno zmago za prvo mesto v skupini. V polfinalu se bodo tako pomerili z drugouvrščeno ekipo iz skupine B. FKKT je letos prikazala dobre igre, a jim je ena zmagala zmanjkala za uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja.

--

Medicinska fakulteta : Ekonomska fakulteta = 0:2 (16:25, 20:25)
Datum: 09.02.2022
Komentar tekme: Ekonomska fakulteta je, po tesnem porazu v prejšnjem krogu tekmovanja, strnila svoje vrste in prišla do pričakovane zmage proti borbeni ekipi Medicinske fakultete.

Filozofska fakulteta : Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo =  2:1 (23:25, 25:22, 17:15)
Komentar tekme: Zadnja tekma dneva je bila izjemno tesna in zanimiva. To je napovedal že prvi niz, ki so ga z razliko dveh točk dobili študenti Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo. Igralci Filozofske fakultete so podobno tesno, s 25:22, dobili drugi niz in odločal je tie-break. Tudi tu med ekipama skoraj ni bilo razlik in rezultat je bil poravnan še pri 15:15. Zadnji dve točki sta pripadli FF in z zmago so se filozofi prebili na prvo mesto v skupini.

--

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za računalništvo in informatiko 1:2 (25:17, 25:27, 14:16)
Datum: 12.01.2022
Komentar tekme: Zadnji prvaki UOL in s tem nosilci skupine A, študenti Ekonomske fakultete so odigrali izjemno razburljivo tekmo proti študentom Fakultete za računalništvo in informatiko. V prvem nizu so upravičili vlogo favorita in ga dobili s 25:17. V drugem nizu jim je koncentracija nekoliko padla, igralci FRI so dvignili nivo igre in izenačili na 1:1. V tretjem nizu je, pri rezultatu 14:11 za EF, že kazalo na zmago ekonomistov, a je prevladala izjemna borbenost študentov FRI, ki so osvojili kar 5 točk zapored in tekmo odločili v svojo korist.

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo : Medicinska fakulteta = 2:0 (25:9, 25:19)
Komentar tekme: Študenti kemije in kemijske tehnologije so v prvem nizu proti študentom medicine pokazali izjemo premoč in niz dobili z visokih 25:9. V drugem nizu je bila igra bolj enakovredna, a je FKKT vseeno brez težav zmagala z 2:0.

--

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo : Fakulteta za računalništvo in informatiko = 2:0 (25:20, 25:20)
Datum: 17.11.2021
Komentar tekme: Tudi moška ekipa Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo je bila, enako kot ženska, boljša od Fakultete za računalništvo in informatiko. Razlika ni bila visoka, a so igralci FKKT večino tekme nadzorovali rezultat in zmagali z 2:0.

Filozofska fakulteta : Medicinska fakulteta = (25:17, 25:12)
Komentar tekme: Študenti Filozofske fakultete so prikazali lepo predstavo. Igralci Medicinske fakultete so se približali le v sredini prvega niza, ko je moral trener FF Hribar poseči po minuti odmora, vsi ostali deli tekme so pripadali filozofom, ki so dosegli svojo prvo zmago.

Za več informacij o tekmovanju kliknite na SKUPINA A

SKUPINA B

--

Fakulteta za strojništvo : Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo =2:1 (22:25, 25:16, 15:10)
Datum: 20.4.2022
Komentar tekme: Tudi pri moških je zadnja tekma odločala o tem, katera ekipa se bo uvrstila v polfinale. Prvi niz se je pričel izenačeno, po krajšem vodstvu strojnikov so v sredini niza pobudo prevzeli študenti FGG in niz odločili sebi v prid s 25:22. V drugem nizu so igralci FS bolje zaigrali v obrambi in zmanjšali število napak pri začetnih udarcih. To je zadoščalo za zmago v nizu s 25:16. Podobna zgodba se je odvila v odločilnem nizu, strojniki so pri 14:8 prislužili 6 zaključnih žog, tretjo so po napaki serverja FGG izkoristili in zmagali z 2:1. V polfinalu se bodo srečali s prvouvrščeno ekipo skupine A, ekipo Ekonomske fakultete.

--

Fakulteta za elektrotehniko : Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo =  0:2 (20:25, 23:25)
Komentar tekme: Študenti FE so se v prvem nizu borili po najboljših močeh, a se po hitrem zaostanku niso uspeli povsem vrniti. Drugi niz je bil veliko bolj izenačen, v začetku so vodili igralci FE, nato pa sta bili večino niza ekipi poravnani. V končnico so z rahlo prednostjo vstopili študenti FGG in to prednost so zadržali do konca, kljub temu da je bila razlika med ekipama le dve točki.

Fakulteta za strojništvo : Fakulteta za farmacijo = 2:0 (25:17, 25:15)
Komentar tekme: Fakulteta za strojništvo je morala na tekmi s FFA zmagati, da je še ohranila možnost uvrstitve v polfinale tekmovanja, medtem ko je bila Fakulteta za farmacijo že brez možnosti napredovanja. Fs je zmago tudi dosegla, priložnost za igro pa so dobili vsi igralci, ki so se tekme udeležili. Prihodnji teden bo tekma med FS in FGG odločala o zadnjem polfinalistu.

--

Fakulteta za šport : Fakulteta za strojništvo = 2:1 (25:27, 25:21, 15:12)
Datum: 23.02.2022
Komentar tekme: V prvem nizu smo ves čas gledali izenačeno igro, igralci Fakultete za strojništvo so v končnico prinesli minimalno prednost ene točke in izkoristili tretjo zaključno žogo za niz. V drugem nizu so študenti Fakultete za šport zaigrali bolje, z močnimi napadalnimi udarci iz cone 4 so povzročali veliko težav obrambi FS. Po izenačenju na 1:1 so tretji niz bolje začeli difovci, ki so si nabrali nekaj točk prednosti. Strojniki so se v končnici nekoliko približali, a preobrata niso zmogli in FŠ si je priborila trenutno prvo mesto v skupini.

Fakulteta za farmacijo : Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo =  0:2 (14:25, 18:25)
Komentar tekme: Študenti FGG so brez večjih težav dobili tekmo proti FFA. V prvem nizu so ves čas vodili, v drugem nizu so jim borbeni študenti farmacije dlje dihali za ovratnik, a so ob koncu niza gradbeniki in geodeti prestavili prestavo višje in slavili z 2:0.

--

Fakulteta za elektrotehniko : Fakulteta za strojništvo= 0:2 (18:25, 18:25)
Komentar tekme: Študenti Fakultete za elektrotehniko so proti nosilcem skupine B, študentom strojništva, skušali doseči še drugo zmago. Igralci FS so v prvem nizu začeli bolje in si priigrali prednost, ki jim je omogočila ponuditi priložnost vsem igralcem. Tudi v drugem nizu se je prednost večino časa gibala okrog petih točk v korist FS in tekma se je končala z 2:0.

Fakulteta za šport : Fakulteta za farmacijo =  2:0 (25:16, 25:15)
Komentar tekme: Začetek tekme je obetal izenačen boj, saj sta se ekipi ves čas menjali v vodstvu. V drugem delu prvega niza so nato igralci Fakultete za šport stopili na plin in farmacevti niso več imeli resnejših možnosti za zmago.

--

Fakulteta za elektrotehniko : Fakulteta za farmacijo = 2:0 (25:18, 25:20)
Datum: 15.12.2021
Komentar tekme: Študenti Fakultete za elektrotehniko so z zmago proti Fakulteti za farmacijo pokazali, da se bodo borili za vrh skupine B. Glede na prikazano na drugi tekmi, bo boj za uvrstitev v polfinale še zelo zanimiv.

Fakulteta za šport : Fakulteta za gradbeništvo in geodezijo =  2:1 (25:17, 21:25, 19:17)
Komentar tekme: Videli smo odlično tekmo med predstavniki Fakultete za šport in Fakultete za gradbeništvo in geodezijo. V prvem nizu so difovci izkoristili večji nabor kvalitetnih igralcev in niz dobili s 25:17. V drugem nizu se je slika obrnila, z uspešnostjo je izstopal Žiga Mori, FGG, in svoji ekipi prinesel izenačenje na 1:1. V odločilnem nizu so bili študenti FGG pri 14:12 le še korak oddaljeni od zmage, a so študenti FŠ pokazali veliko mero koncentracije in v odločilnih točkah tekmo obrnili v svojo korist. Slavili so s tesnih 19:17.