Najkoristnejša igralka: Kaja Gimpelj (Fakulteta za šport)

MVP Kaja Gimpelj

FINALE

Fakulteta za šport : Medicinska fakulteta = 2:0 (25:22, 25:21)
Datum: 24.05.2022
Komentar tekme: Difovke so ob bučni podpori s tribun izjemno dobro odprle tekmo in povedle s 5:1. Medicinska fakulteta se ni predajala in je kasneje rezultat večkrat iznačila in tudi prevzela vodstvo. V končnici niza so bile ponovno bolj zbrane študentke FŠ in niz so dobile s 25:22. Drugi niz je potekal zelo podobno, tokrat so difovke povedle s kar 7:1, a ponovno so študentke MF izenačile že pri deseti točki. Tudi končnica niza je potekala podobno kot v prvem nizu in po covid premoru so prvakinje ponovno postala dekleta s Fakultete za šport.

TEKMA ZA 3. MESTO

Fakulteta za farmacijo : Ekonomska fakulteta = 1:2 (13:25, 27:25, 11:15)
Komentar tekme: Ekonomistke so udarno začele prvi niz in si z izjemnim serviranjem priigrale visoko prednost, ki je farmacevtke niso mogle nadomestiti. Drugi niz se je začel podobno, a so študentke farmacije nekoliko prej ustavile nalet študentk ekonomije. V zaključku niza je FFA ujela nasprotnice in v tesnem zaključku izenačila na 1:1. Odločilni niz je potekal izenačeno, ob koncu pa so bolje odigrale študentke EF in si priborile bronaste medalje.

POLFINALE

Fakulteta za farmacijo : Medicinska fakulteta = 0:2 (24:26, 22:25)
Datum: 11.05.2022
Komentar tekme: V polfinalu pri dekletih smo gledali že tradicionalen dvoboj Fakultete za farmacijo in Medicinske fakultete. Prvi niz je bil izjemno izenačen, odločale so malenkosti, bolj zbrane pa so bile v končnici študentke MF, ki so niz dobile s 26:24. V drugem nizu so medicinke uspešno nadaljevale in si priigrale visoko prednost. Farmacevtke se niso predale in se v končnici nevarno približale na 22:24. Odločilna točka je kljub temu pripadla Medicinski fakulteti, ki se je z zmago uvrstila v finale.

Fakulteta za šport : Ekonomska fakulteta = 2:0 (25:23, 25:19)
Datum: 18.05.2022
Komentar tekme: V prvem delu prvega niza so si ekonomistke priigrale nekaj točk prednosti, a so difovke z borbeno igro najprej izenačile in nato niz tudi tesno dobile. Tudi v drugem nizu je bil scenarij podoben, a so študentke FŠ še nekoliko bolj zanesljivo prišle do zmage, s katero so se uvrstile v finale. Igrale bodo z Medicinsko fakulteto. Študentke Ekonomske fakultete se bodo v tekmi za tretje mesto pomerile s študentkami Fakultete za farmacijo.

SKUPINA A

--

Fakulteta za šport : Biotehniška fakulteta = 2:0 (25:16, 28:26)
Datum: 20.04.2022
Komentar tekme: Ekipa Fakultete za šport si je že pred zadnjim krogom zagotovila prvo mesto v skupini A. Kljub temu so dekleta skoncentrirano odigrala prvi niz in ga brez težav dobila. Ekipa Biotehniške fakultete je žal, kljub dobrim predstavam skozi celotno sezono, ostala brez možnosti za polfinale. V drugem nizu so igralke BF odigrale zelo dobro in imele tudi možnost zmage v nizu, a so v napeti končnici manj napak naredile difovke in slavile z 2:0.

--

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo : Filozofska fakulteta = 2:0 (25:16, 25:14)
Datum: 06.04.2022
Komentar tekme: V izjemno izenačeni skupini A pri dekletih so se študentke Fakultete za kemijo in kemijsko tehnologijo povsem približale drugemu mestu, ki vodi v polfinale, a zaradi izgubljenega niza več niso prehitele Fakultete za farmacijo. Končno razvrstitev v skupini bo dala zadnja tekma med BF in FŠ.

Fakulteta za farmacijo : Fakulteta za računalništvo in informatiko = 2:0 (b.b.)
Komentar tekme: Žal igralke FRI niso uspele zbrati dovolj igralk in so tekmo predale. FFA pred zadnjo tekmo v skupini dobro kaže za uvrstitev v polfinale.

--

Fakulteta za farmacijo : Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo = 2:0 (25:10, 25:16)
Datum: 09.03.2022
Komentar tekme: Po izenačenem začetku prvega niza so si farmacevtke priigrale visoko prednost in ga dobile s 15 točkami razlike. V drugem nizu začetek ni bil izenačen, a je FKKT po zaostanku izenačila na 9. V drugi polovici niza je imela FFA ves čas prednost in tekmo je odločila v svojo korist z 2:0.

--

Fakulteta za računalništvo in informatiko : Fakulteta za šport = 0:2 (16:25, 14:25)
Datum: 23.02.2022
Komentar tekme: Študentke Fakultete za računalništvo in informatiko so se v obeh nizih borile po svojih najboljših močeh, a so bile igralke Fakultete za šport premočne nasprotnice. Zmagale so z 2:0.

Filozofska fakulteta : Biotehniška fakulteta= 2:0 (25:22, 25:12)
Komentar tekme: Po porazu brez boja med izpitnim obdobjem, ko je bilo veliko igralk odsotnih zaradi bolezni, so študentke Filozofske fakultete pokazale zobe. Po tesnem prvem nizu, so v drugem nadigrale Biotehniško fakulteto in z zmago ostale v boju za vrh skupine.

--

Fakulteta za računalništvo in informatiko : Biotehniška fakulteta = 0:2 (7:25, 6:25)
Datum: 09.02.2022
Komentar tekme: Biotehniška fakulteta je, z malo napakami v igri, prišla do lahke zmage nad študentkami Fakultete za računalništvo in informatiko.

--

Fakulteta za farmacijo : Filozofska fakulteta 2:0 (b.b.)
Datum: 26.01.2022
Komentar tekme: Tekma je odpadla zaradi odpovedi FF (premalo zdravih igralk).

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo : Fakulteta za šport = 0:2 (18:25, 22:25)
Komentar tekme: Obe ekipi sta imeli težave pri sestavi ekipe za tekmo, saj je mnogo igralk manjkalo zaradi bolezni ali karantene. Na igrišču so nekoliko več pokazala dekleta s Fakultete za šport, ki so slavila z 2:0.

--

Fakulteta za šport : Fakulteta za farmacijo = 2:0 (25:17, 25:15)
Datum: 15.12.2021
Komentar tekme: Študentke Fakultete za šport so brez večjih težav dosegle novo zmago. Farmacevtke niso igrale slabo, a ob mreži niso bile kos difovkam, ki so pokazale veliko mero uigranosti.

--

Fakulteta za računalništvo in informatiko : Filozofska fakulteta = 0:2 (12:25, 15:25)
Datum: 1.12.2021
Komentar tekme: Filozofska fakulteta je prikazala boljšo predstavo v vseh elementih odbojkarske igre in vodila od začetka do konca tekme.

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo : Biotehniška fakulteta =  2:0 (25:19, 25:20)
Komentar tekme: V prvem nizu so igralke FKKT pokazale več od nasprotnic in niz dobile s 25:19. V drugem nizu smo gledali izenačen boj vse do 17. točke, ko so se uspele študentke kemije odlepiti in zmagati z 2:0.

--

Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo : Fakulteta za računalništvo in informatiko= 2:0 (25:9, 17:25, 15:11)
Datum: 17.11.2021
Komentar tekme: FKKT je izjemno odpla tekmo in z odličnimi servisi povedla s kar 11:1. V drugi polovici prvega niza, so igralke FRI zaigrale nekoliko bolje, še bolje pa nato v drugem nizu, ki so ga dobile s 25:17. Tretji jiz je bil precej izenačen, a so v končnici igralke FKKT bolje napadale ob mreži in tekmo dobile z 2:1.

--

Fakulteta za šport : Filozofska fakulteta = 2:0 (25:12, 25:12)
Datum: 3.11.2021
Komentar tekme: Fakulteta za šport je upravičila vlogo nosilke skupine in je brez večjih težav premagala predstavnice Filozofske fakultete.

Fakulteta za farmacijo : Biotehniška fakulteta =  0:2 (20:25, 22:25)
Komentar tekme: Kljub menjavi generacij sta obe ekipi prikazali kvalitetno predstavo. Igra je bila izenačena, v končnicah nizov pa so nekoliko več prikazale igralke BF in tekmo dobile z 2:0.

Za več informacij o tekmovanju kliknite na SKUPINA A

SKUPINA B

--

Zdravstvena fakulteta : Ekonomska fakulteta = 1:2 (14:25, 25:16, 5:15)
Komentar tekme: Ekonomistke so nastopile z najboljšimi igralkami in prvi niz odločilne tekme za vstop v polfinale dobile s 25:14. Tudi drugi niz so začele zelo dobro in povedle z 12:6. Sledil je mrk ekipe EF in odlična predstava Zdravstvene fakultete, ki je dosegla serijo točk, s katero je obrnila potek niza. Drugi niz se je končal z rezultatom 25:16 za ZF. V tretjem nizu so se študentke EF ponovno zbrale in ponovile predstavo iz prvega niza, ki je zadoščala za zmago z desetimi točkami razlike in uvrstitev v polfinale. Tam se bodo pomerile z ekipo Fakultete za šport.

--

Fakulteta za matematiko in fiziko : Pedagoška fakulteta =  2:1 (25:21, 22:25, 15:9)
Komentar tekme: Igralke Fakultete za matematiko in fiziko so ostale zveste svoji letošnji tradiciji in tudi v svoji četrti odigrani tekmi igrale odločilni tretji niz. Tokrat so bile v tesnem obračunu boljše od študentk Pedagoške fakultete, ki so se, po zaostanku v prvem, vrnile v drugem nizu. V tretjem nizu so tokrat študentke FMF ostale zbrane in dosegle svojo drugo zmago.

Medicinska fakulteta : Veterinarska fakulteta = 2:0 (25:11, 25:11)
Komentar tekme: Medicinska fakulteta se je z lahko zmago proti Veterinarski fakulteti še utrdila na prvem mestu v skupini. V polfinalu se bo pomerila z drugouvrščeno ekipo iz skupine A. Veterinarska fakulteta je sklenila sezono z eno zmago, na vseh tekmah so dekleta prikazala borbeno igro, a tokrat niso bile kos nasprotnicam z MF.

--

Zdravstvena fakulteta : Veterinarska fakulteta = 2:0 (25:12, 25:22)
Komentar tekme: Študentke Zdravstvene fakultete so začele udarno in prvi niz dobile s 25:12. Drugi niz je VF odprla s serijo osmih zaporednih točk, a je ZF kmalu vzpostavila ravnotežje. Niz je bil do 21 povsem poravnan, v končnici pa so nekoliko več pokazale igralke ZF in tekmo dobile brez izgubljenega niza.

Medicinska fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko =  2:0 (b.b.)
Komentar tekme: Ker FMF ni imela dovolj igralk, so dekleta odigrala le prijateljsko tekmo.

Pedagoška fakulteta :Ekonomska fakulteta =  2:1 (22:25, 25:15, 15:12)
Komentar tekme: Med Pedagoško in Ekonomsko fakulteto smo od začetka gledali izenačen boj. V prvem nizu so bile večji del uspešnejše ekonomistke, ki so niz tudi dobile. V drugem delu drugega niza so odlično zaigrale pedagoginje in izenačile na 1:1. V odločilnem nizu so se študentke PeF z odličnim serviranjem hitro oddaljile od nasprotnic in povedle s petimi točkami razlike. V končnici niza so se igralke EF zelo borile in pri 12:14 uspele priti na le dve točki razlike. Igralke Pedagoške fakultete so vseeno ostale zbrane in dosegle zmago v nizu s 15:12 in skupno z 2:1.

--

Ekonomska fakulteta : Veterinarska fakulteta= 2:0 (25:23, 25:19)
Komentar tekme: V prvem nizu je bilo izjemno tesno, Ekonomska fakulteta je slavila z najmanjšo možno razliko dveh točk. V drugem nizu so ekonomistke zaigrale še nekoliko bolje in prišle do zmage z 2:0:

--

Medicinska fakulteta : Pedagoška fakulteta = 2:0 (b.b.)
Komentar tekme: Žal Pedagoška fakulteta ni uspela zbrati dovolj velikega števila igralk.

Fakulteta za matematiko in fiziko : Zdravstvena fakulteta =  1:2 (25:23, 14:25, 3:15)
Komentar tekme: Študentke Fakultete za matematiko in fiziko so letos postale sinonim za tesne tekme, saj je to že njihova tretja tekma, v kateri je odločal tie-break. V prvem nizu smo videli izenačeno borbo, v kateri se je bolje končalo za igralke FMF. V drugem in tretjem nizu so študentke Zdravstvene fakultete odigrale veliko bolj zbrano in ta dva niza brez težav odločile v svojo korist ter slavile z 2:1.

--

Zdravstvena fakulteta : Medicinska fakulteta = 0:2 (19:25, 22:25)
Komentar tekme: Tradicionalni dvoboj ekip Medicinske in Zdravstvene fakultete so tokrat v svojo korist odločile študentke MF. Videli smo kvalitetno predstavo obeh ekip, predvsem drugi niz je bil do konca izenačen. V končnicah nizov so medicinke pokazale več in tekmo dobile z 2:0.

--

Veterinarska fakulteta : Pedagoška fakulteta = 2:0 (25:17, 25:21)
Komentar tekme: Tekma je bila na trenutnke precej izenačena, videli smo tudi dolge točke, a so ob koncu v obeh nizih več pokazale študentke veterine, ki so slavile z 2:0.

Ekonomska fakulteta : Fakulteta za matematiko in fiziko = 2:1 (26:24, 19:25, 15:7)
Komentar tekme: Tako kot v prvem krogu je bila tudi v drugem Ekonomska fakulteta udeležena v najtesnejši tekmi dneva. V prvem nizu so bile ekonomistke za las boljše od študentk Fakultete za matematiko in fiziko, ki ima letos zelo močno ekipo. To so dokazale v drugem nizu, ki so ga dobile s šestimi točkami razlike. V odločilnem, tretjem, nizu so igralke EF prikazale odlično igro in že drugič slavile z 2:1.

--

Fakulteta za matematiko in fiziko : Veterinarska fakulteta =  2:1 (22:25, 25:17, 15:9)
Komentar tekme: Ekipi sta, v primerjavi s prejšnjimi sezonami, prišli okrepljeni in dobro uigrani. V prvem nizu so končnico bolje odigrale študentke Veterinarske fakultete in niz dobile. V drugem nizu je bila slika obrnjena in FMF je izenačila na ena. V odločilnem nizu žal ena od igralk VF, zaradi poškodbe, ni mogla pomagati soigralkam in igralke FMF so to dejstvo izkoristile in zmagale.

--

Zdravstvena fakulteta : Pedagoška fakulteta = 2:0 (25:14, 25:19)
Komentar tekme: Zdravstvena fakulteta je potrdila, da bo tudi po leto in pol dolgem premoru med kandidati za najvišja mesta. Pedagoška fakulteta se je dobro borila, a žal si je njihova kapetanka že v prvem nizu poškodovala gleženj in ni mogla pomagati soigralkam. ZF je slavila z 2:0.

Ekonomska fakulteta : Medicinska fakulteta = (18:25, 25:22, 15:9)
Komentar tekme: Že prvi tekmovalni dan smo bili priča pravemu derbiju v skupini, saj sta se pomerili močni ekipi Ekonomske in Medicinske fakultete. Tokrat so bile s tesnih 2:1 boljše študentke EF, ki bodo trd oreh za vse nasprotnice.